0

تابلو LED


 روزانه روش های جدیدی به روش های تبلیغات اضافه میشود . امروزه یکی از مهمترین رسانه های تبلیغاتی تابلو های روان محسوب میشود که اخیرا خیلی بیشتر مورد توجه قرار میگیرد . پیام رسانی به مخاطب ، وظیفه اصلی تابلوهای روان محسوب میشود . این تابلوها اطلاعات را به صورت سریع و مفید و در قالب متن ها و تصاویر متحرک به مخاطب نمایش می دهد.


 استفاده از این تابلوها از جمله جدیدترین روش‌های تبلیغات الکترونیکی است که مدت ها است از آن به طور ویژه ای استقبال شده است.

تابلوهای روان معمولا با نام های دیگری مانند

تابلوهای ال ای دی،

تابلوهای تبلیغاتی،

و تابلوهای دیجیتال هم شناخته می شود.


اجزای تشکیل دهنده تابلو های روان و LED :

 تابلوی های روان از مجموعه ای از دیودهای نورانی تتشکیل می شوند که به صورت ماتریسی روی یک صفحه قرار گرفته اند. یکی از مشخصه های مهم این تابلوها جذابیت آن ها و پربازده بودن آن ها نسبت به بنرها و حتی ال ای دی های ثابت است؛ چرا که متحرک بودن متن نمایش داده شده باعث جذابیت بصری و در نتیجه جذب بیشتر مشتری می شود. در واقع  تابلو روان یکی از پر استفاده ترین تابلوهای تبلیغاتی در صنعت تابلوسازی است .


رنگبندی تابلو LED:

تابلوهای روان را از نظر رنگ‌بندی می توان به سه دسته تک رنگ، چند رنگ و تمام رنگی تقسیم کرد. تابلوهای روان تک رنگ، از یک رنگ واحد تشکیل می شود که رنگ ها به دلخواه مشتریان می تواند متفاوت باشد. تابلو های ال ای دی چند رنگ از تعدادی ماژول رنگی ساخته می شود که ترکیبی از LED ها در هفت رنگ است. تابلوهای تمام رنگی دارای بردهای کنترل طیف دار است؛ این بردها، تنوعی از تمامی رنگ‌ها را در اختیار کاربران قرار می دهد که از آن ها با نام تلویزیون‌های شهری نیز یاد می شود.


مزیت های تابلو های ال ای دی :

حروف، متون و جملاتی نمایش داده شده در تابلوهای روان، می توانند حرکت کنند و تکرار شوند.

در این نوع تابلوها می توان برای جلب توجه بیشتر از انواع افکت‌های متن و انیمیشن استفاده نمود. در واقع یکی از مزیت های مهم یک تابلو روان LED این است که هر زمانی که لازم باشد، می توان از طریق نرم افزاری که قابلیت نصب برروی سیستم کامپیوتری را دارد برنامه تابلو روان را تغییر داد تا متنی را که مورد نظر کاربر است نمایش دهد.

برای تابلوهای تبلیغاتی اندازه های استانداردی در نظر گرفته می شود اما با توجه به محل نصب تابلو تبلیغاتی این اندازه ها می تواند متغیر باشد.


ماندگاری و عمر تابلوهای ای ای دی :

 عمر مفید این نوع تابلوها معمولا بالاست بنابراین می توان از آن ها به عنوان تابلو سر در فروشگاه و مرکز تجاری استفاده کرد.

یکی دیگر از مزیت های این تابلو شدت نور و کیفیت مناسب آن است که می تواند محتوای مورد نظر را به شکل مناسبی نمایش دهد.  


       برای دیدن نمونه کارهای بیشتر اجرا شده تابلوهای ای ای دی توسط  گروه تابلوسازی مجید در شیراز  اینجا را کلیک کنید

جهت سفارش و مشاوره رایگان ساخت تابلو در تابلوسازی مجید میتوانید با شماره های زیر تماس بگیرید :


09177006355    مجید سلیمانی(مدیر عامل)

09175906355    فاطمه جعفریان (مدیر فروش)

تمامی حقوق برای تابلوساز مجید محفوظ میباشد. طراحی توسط گروه برنامه نویسی ADVB