0

لیزر و CNCمزایای دستگاه برش لیزر CNC 


 بعد از پیدایش تکنولوژی لیزر، صنعتگران از دستگاه‌های برش لیزر cnc برای برش اجسام و قطعات استفاده میکنند .
این روش نسبت به روش‌های مکانیکی مزیت‌های زیادی دارد مانند : 


 • سهولت در به‌کارگیری،
 • افزایش سرعت کار،
 • کاهش قابل توجه میزان خطای کار،
 • امکان ایجاد طرح‌های پیچیده و حکاکی بر روی اجسام فلزی و چوبی،
 • کیفیت و تمیزی (عدم وجود لبه‌های اضافی در قسمت‌های برش خورده) محصول نهایی
 • دقت بالا در حین برش که می تواند تا حدود یک میلی متر هم باشد.
 • می توان شکل و طرح های مختلفی را با توجه به نظر مشتری بر روی قطعه مورد نظر ایجاد کرد.
 • برش ایجاد شده بر روی قطعه باعث سوختگی آن نخواهد شد.
 • برش لیزی ضایعات اضافی بسیار کمی ایجاد خواهد کرد.
 • با استفاده از این برش لیزری می توان سوراخ های بسیار ریزی به اندازه یک میلی متر ایجاد نمود.
 • سطح ایجاد شده از صافی بسیار مناسبی برخوردار است.
 • از جمله خدمات دستگاه برش لیزر cnc به جای برش‌های مکانیکی و سنتی است.


 
برش لیزری چیست؟


در واقع فناوری است که در آن از دستگاه لیزر سی ان سی اشعه لیزر برای برش اجسام و قطعاتی نظیر چوب، فلزات (آهن، آلومینیوم، مس، روی و … ) استفاده می‌شود؛ و نوعاً از این فناوری در زمینه صنعت استفاده می‌شود.
جالب است بدانید که در این روش امکان تاب برداشتن جسم در هنگام فرآنید برش بسیار کم است زیرا که ناحیه موثر حرارتی در این فرآیند بسیار کوچک است. هر چند که سرعت و کیفیت در برش لیزر در قیاس با سایر روش‌های برش مثال زدنی است اما ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت است که دستگاه‌های برش لیزری نمی‌توانند ضخامتی بیشتر از ضخامت برش دستگاه‌های پلاسما را برش دهند.ویژگی های دستگاه برش لیزر CNC در مقایسه با روش سنتی   


برش لیزی در مقایسه با روش هایی که در گذشته ها مورد استفاده قرار می گرفته است دارای مزایایی است که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.
در برشی که توسط لیزر صورت می گیرد دیگر از روش هایی هم چون قالب سازی و پرس کاری استفاده نمی شود. همچنین قطعاتی که توسط دستگاه CNC برش خورده اند دیگر نیازی به ماشین کاری نخواهند داشت.
قطعات برش خورده توسط دستگاه CNC در هیچ نقطه ای از سطح خود سوختگی ای نخواهند داشت.
اشعه ای که در حین برش لیزی تولید می شود در حالت کانونی تابیده شده در نتیجه دمای قطعه مورد نظر ما دچار تغییر چندانی نخواهد شد و همین امر باعث می شود تا ویژگی های مکانیکی و فیزیکی ماده مورد نظر ما حفظ شود.
به دلیل این که دستگاه CNC دارای منبعی با توان بالا است در نتیجه سرعتی که توسط آن قطعات توسط لیزر برش می خورند بسیار بالا خواهد بود.
یکی از ویژگی های بسیار خوب استفاده از دستگاه CNC این است که می توان با کمک آن طرح های بسیار پیچیده و یا نقشه هایی طراحی نمود که در حالت دو بعدی هستند. طراحی نقشه های مورد نظر به وسیله اتوکد و ... صورت می گیرد.
هنگامی که بر روی قطعه مورد نظر برش ایجاد می شود به دلیل این که فشاری بر آن وارد نمی گردد در نتیجه لبه های قطعه از له شدن در امان می مانند.
برش فلزات با دقت خاصی صورت می گیرد و این امر بستگی به ضخامت قطعه مورد نظر ما دارد.


انواع مختلف برش لیزر CNC  


عمل برش توسط دستگاه برش لیزر CNC به دو دسته تقسیم می شود. این دو دسته شامل برش لیزر فلزات و برش لیزر غیر فلزات است. در ادامه راجع به این دو روش توضیحاتی به شما خواهیم داد.


 • دسته اول: برش لیزری دسته غیر فلزی  

این روش برش برای بسیاری از مواد کاربرد دارد. از جمله پلکسی گلاس، ورقات MDF، پارچه، لاستیک، چرم و ...
 دستگاه برش لیزر CNC با لیزرهایی کار می کند که از گاز دی اکسید کربن استفاده می کنند. در این روش برای بریدن قطعاتی غیر فلزی مانند سرامیک، شیشه، کاشی و .. می توان استفاده کرد.


 • دسته دوم: برش لیزری برای مواد فلزی  

روش های بسیار مختلفی برای برش فلزات وجود دارد که از جمله آن ها می توان به برش لیزی، هوا برش، پلاسما و واترجت اشاره کرد. از برش توسط لیزر در مواقعی استفاده می شود که فلز مورد نظر ضخامت پایینی داشته باشد. برای مثال فلزهایی که که ضخامتی پایین تر از هشت میلی متر دارند برای این امر بسیار مناسب می باشند. همچنین اگر تلورانس نیز پایین باشد می توان از این روش استفاده کرد. تلورانس به دقت برش دستگاه اشاره دارد که هرچه دقت بالاتر باشد کیفیت بهتر خواهد بود. تعدادی از دستگاه های برش می توانند حتی فولاد را تا عمق چندین سانتی متر مورد برش قرار دهند ولی به علت این که این دستگاه ها از قیمت بالایی برخوردارند و هچنین هزینه برق شما نیز بالا خواهد رفت در نتیجه عده زیادی خواهان این جور دستگاه ها نیستند.تعریف تخصصی دستگاه برش لیزر CNC  


همان طور که قبلا نیز به این امر اشاره کردیم با گذشت زمان نیاز به دستگاه های دقیق تر که کار را برای بشر آسان تر کنند بیش تر از پیش احساس می شده است. در نتیجه با پیشرفت علم و دانش تولید دستگاه هایی که کیفیت بهتری دارند در دستور کار قرار گرفت.
در هر کاری هر چه میزان دقت بالاتر باشد کیفیت حاصل شده نیز بالاتر خواهد بود. در این راستا برش قطعات از اولین مراحل تولید در سازمان های مختلف است و اگر این برش بهتر صورت بگیرد کیفیت کار شما نیز بالاتر خواهد بود به همین دلیل استفاده از دستگاه هایی که بتوانند این مهم را برای ما فراهم کنند به شدت در کارخانه های مختلف احساس می شده است. در همین راستا بود که اولین بار تولید دستگاه برش لیزر CNC صورت گرفته است.
این دستگاه ها علاوه بر این که از دقت و در نتیجه کیفیت بالاتری برخوردارند هم چنین باعث می شوند که مدت زمان برش فزات مختلف بسیار کاهش یابد. بهترین دستگاه های برش لیزر CNC قادرند تا صفحات مختلف را با ضخامت های بالا مورد برش قرار دهند.

دلایل دیگر استفاده از دستگاه برش لیزر CNC  


استفاده از این تکنولوژی پیشرفته باعث می گردد تا میزان خطای کار کمتر شود و همین طور شما را قادر می سازد تا بتوانید طرح های پیچیده تری را بر روی قطعه خود ایجاد کنید.


شما می توانید از دستگاه برش لیزر CNC هم برای برش مواد فلزی و هم غیر فلزی استفاده کنید که سرامیک، پارچه و آلومینیوم و ... از جمله این مواد هستند.
حکاکی ؛ یکی از کاربردهای خدمات برش لیزر CNC 

  

شما می توانید با استفاده از خدمات برش لیزر، نمای درونی خانه، نمای ساختمان و لابی را حکاکی کنید. در استفاده از دستگاه، جنس قطعه اهمیت ندارد. این دستگاه می تواند به راحتی و با دقت چوب، سنگ و سایر مواد را برش دهد و نقش مهمی در افزایش کیفیت نمای ساختمان ایفا کند. حکاکی دیوارها و ساختمان یکی از ترئینات مناسب می باشد. در مرحله نازک کاری ساختمان می توان از دستگاه برش لیزری استفاده کرد. اگر می خواهید طرح ویژه ای بر روی دیوارهای درونی ساختمان حک کنید، می توانید از دستگاه CNC استفاده کنید تا حکاکی شما تمیزتر و دقیق تر دیده شود.

در تولید قطعات تزئینی نیز از دستگاه برش لیزری استفاده های فراوانی می شود. بسیاری از تزئیناتی که در بازار مشاهده می کنید مانند قاب های چوبی و سنگی یا گلدان های سنگی با استفاده از این دستگاه ساخته شده اند. برای مثال می توان منبت ها را با قیمتی ارزان با دستگاه CNC تولید کرد. منبت هایی که با استفاده از این دستگاه ساخته می شود، تمیز و بدون نقص خواهند بود. برای تولید پنجره ها و درب های نقش دار نیز از این دستگاه استفاده می شود.
با استفاده از دستگاه CNC می توان بر روی فلزات حکاکی کرد و یا آن ها را برش داد.
شرکت های بسیاری یک نمونه اولیه می سازند تا بتوانند محصول اولیه را ارائه دهند. با استفاده از خدمات برش لیزر می توان به آسانی یک نمونه اولیه ساخت.

 گروه تابلوسازی مجید در شیراز همواره کوشیده است از تکنولوژی های روز و فناوری های جدید در انجام سفارشات استفاده کند تا بتواند مدرن ترین و بهترین خدمات را در زمینه تابلوسازی به مخاطب ارائه دهد.
جهت مشاوره رایگان و سفارش تابلو های تبلیغاتی خود میتوانید از طریق فرم تماس با ما اقدام کنید و یا اینکه با شماره های زیر در ساعات اداری تماس بگیرید :


09177006355 مجید سلیمانی(مدیر عامل)
09175906355 فاطمه جعفریان (مدیر فروش)


اگر تابلوساز در شیراز هستید جای شما در    لیست تابلوسازان شیراز   خالیست
برای درج اطلاعات خود در لیست تابلوسازان معتبر شیراز از طریق این فرم اطلاعات خود را ارسال کنید.منبع: دستگاه برش لیزری و CNC
تمامی حقوق برای تابلوساز مجید محفوظ میباشد. طراحی توسط گروه برنامه نویسی ADVB